Veľkonočné farbenie

Deti, Domácnosť Bez komentárov »
velikonoce_domelia.sk

V minulosti sa vajcia farbili iba prírodnými farbivami, predovšetkým červenou farbou. Červená farba bola farbou krvi, lásky a života. Vajcia boli symbolom plodnosti :-) Prečítajte si zvyšok článku »


Podpísanie zmluvy

Domelia radí Bez komentárov »
Našli ste po výbere opatrovateľky tú najlepšiu?
 Našli ste si vhodnú prácu?

Prečítajte si zvyšok článku »


Aké dane za minulý rok?

Domelia radí, Rôzne Bez komentárov »
Danove_priznanie_avatar

Blíži sa čas na daňové priznanie za rok 2013 a to ma inšpirovalo vniesť trochu svetla do zákutí spletitých chodieb a chodbičiek slovenských daňových zákonov. Prečítajte si zvyšok článku »


Osemročné gymnázium – áno či nie II.

Doučovanie, Rôzne 1 komentár »
Osemročné gymnázium

Pred dvoma rokmi som sa intenzívne zaoberala témou, či môjho syna poslať alebo neposlať na 8-ročné gymnázium. Tento školský rok sme ju v našej rodine otvorili znovu, pretože najmladšia dcéra – piatačka – sama vyslovila záujem na osem-ročné gymnázium ísť. Prečítajte si zvyšok článku »


Čo som sa naučila na kurze Efektívneho rodičovstva

Deti, Rôzne 1 komentár »
Mother And Son Having Fun

Nechcem vás namotávať na kurz Efektívneho rodičovstva, pretože vidím, že akákoľvek snaha o reklamný článok sa míňa účinku. Taktiež nechcem odhaľovať know-how prepracovaného kurzu, ktorý vedú lektori po celej Európe. Ale keďže je tento kurz prínosom pre mňa samotnú, rada sa s vami podelím o moje zážitky s prerodom z klasického rodiča, preferujúceho autoritatívny spôsob výchovy, na rodiča efektívneho, bezpodmienečne milujúceho a podporujúceho svoje deti také aké sú, bez očakávaní a hodnotení. Prerod je to vskutku ťažký.

Prečítajte si zvyšok článku »


Na Vianoce sa neobídem bez nového porcelánu

Rôzne Bez komentárov »
Cibulak

Keď už sme pri Vianociach, tak som si uvedomila,  že sa naša vianočná tabula pribúdaním nových členov rodiny z rôznych kultúr postupne mení. Prečítajte si zvyšok článku »


Taška ako darček

Rôzne Bez komentárov »
Taška_Bagaba_obr2

S blížiacimi sa Vianocami, premýšľam (ako všetci), kedy a ako nakúpim darčeky. Aj keď teraz pracujem na skok od Eurovea, nemám toľko času, aby som do nej zašla, hoci mám 6,5 hodinový úväzok ☺. A cez víkendy sú už nákupné centrá preplnené, pretože nákupná horúčka prepukla. Prečítajte si zvyšok článku »


Keď v domácnosti pomáha Blesk

Rôzne Bez komentárov »
BLESKOVO

Na tvrdení, že neporiadok je pre géniov, pretože len tí si dokážu poradiť s chaosom, možno niečo bude, ale pre mnohých ľudí udržanie poriadku môže znamenať náročný výkon. Zvlášť keď sa treba udržať príjemné a čisté prostredie domova, kde chcete mať nie len poriadok ale potrebujete, aby vaše deti navštevovali krúžky, boli pripravené do školy a neboli samé doma, keď vy ste dlho v práci. Prečítajte si zvyšok článku »


Au Pair do USA

Rôzne Bez komentárov »
Au-Pair_program

Opatrovať deti počas štúdia neďaleko miesta kde bývate je dobrá skúsenosť. A po skončení školy? Využite ju a spojte s novou – vycestujte do USA ako au-pair pod záštitou spoločnosti Connect World Experience, ktorá organizuje Kultúrno-výmenný a študijný Program Au Pair USA.

Prečítajte si zvyšok článku »


Domelia nie je iba o práci

Deti, Domelia radí Bez komentárov »
Campanula

Môžem vám písať, ako si vyplniť profil, prečo vložiť fotografiu, a prečo pravidelne odpovedať na inzeráty. No osobnú skúsenosť s hľadaním práce na Domelii vie sprostredkovať len tá, ktorá si už nejakú tú rodinu cez nás našla. Ďakujem Campanule, ktorá výstižne popísala, o čom to skutočne je: Prečítajte si zvyšok článku »