12 trikov, ktoré uľahčia rodičovský život

Domelia radí 1 komentár »
life-hacks-lazy-parents-2

Byť rodičom nie je ľahké. A už vôbec nie pre tých, ehm, pohodlnejších ľudí. Aj tí si musia vyhrnúť rukávy a splniť všetkých 1000+ povinností, ktoré k rodičovstvu patria. Prečo by ste si to však nemohli uľahčiť? Nikto nepovedal, že občas nemôžete použiť „skratky“, vďaka ktorým bude vaše povolanie rodiča oveľa oveľa jednoduchšie.

Prečítajte si zvyšok článku »


Aj Domelia bude na Profesia days. A vy?

Domelia radí 4 komentárov »
profesiadays-5_

Najväčší veľtrh práce Profesia days sa blíži a Domelia na ňom nemôže chýbať. Domeliu nájdete v zóne Bez hraníc – v špeciálnej zóne venovanej maminám a ocinom po rodičovskej dovolenke, ale aj tým, ktorí majú záujem o prácu babysitterky. Čakajú na vás dobré rady, dôležité informácie, zaujímaví zamestnávatelia a kopa motivácie. Chcete vedieť, aký program sme si pre vás v rámci zóny Bez hraníc pripravili?

Prečítajte si zvyšok článku »


4 tipy, ako osláviť Valentína (ale aj hociktorý iný deň)

Domelia radí Bez komentárov »
couple-wearing-blue

Sviatok všetkých zaľúbených sa k nám opäť po roku vracia. Už od začiatku februára nám obchodné domy a supermarkety dávajú na známosť, že deň s veľkým červeným V sa blíži. Patríte do tej skupiny ľudí, ktorí sa na Valentín tešia? Alebo ho odcudzujete ako komerčný sviatok, kedy chcú na nás obchodníci zarobiť?

Prečítajte si zvyšok článku »


Trendy v detskej móde

Platená inzercia Bez komentárov »
Kids-Fashion-Clothes-4

Zima nám ešte stále robí spoločnosť, ale už je najvyšší čas sa zodpovedne pripraviť na jarný a letný čas. To platí, samozrejme, aj pre naše milované ratolesti, ktoré chcú tiež kráčať s novými trendmi v detskom oblečení. Bude to potešenie nie len pre nich, ale aj pre nás, dospelých.

Prečítajte si zvyšok článku »


Novoročné predsavzatia sa majú plniť

Platená inzercia Bez komentárov »
love-316640_640

Dali ste si predsavzatie, že si konečne nájdete partnera svojich snov, nech to stojí čo to stojí?  Ak ste sa k tomu ešte nerozhýbali, mali by ste sa do toho pustiť. Máte v pláne vyraziť tento víkend niekde do baru a dať veci do pohybu? Že to ale nie je celkom váš štýl? A čo keby ste vyskúšali internetovú zoznamku? Prečítajte si zvyšok článku »


7 rád, ako si vybrať dobrú opatrovateľku

Deti, Domelia radí Bez komentárov »
baby-164897_640

Vraciate sa späť do práce? Zvažujete, kto vám pomôže so starostlivosťou o deti? Ak nemáte svojich blízkych poruke a vo vašom okolí nie je nikto, komu by ste mohli zveriť vaše ratolesti, ostáva vám jediná možnosť – opatrovateľka.

Prečítajte si zvyšok článku »


3 jednoduché rady, ako naplniť svoje novoročné predsavzatia

Domelia radí Bez komentárov »
01

Aj vy ste mali veľké plány zhodiť v novom roku niekoľko kíl, začať behať, zdravo žiť, chodiť na kurz angličtiny? Snívali ste o tom, ako budete v novom roku viac relaxovať a užívať si výhody wellnessu? Nuž, človek mieni, realita mení. Opäť sme v každodennom pracovnom kolotoči, starostlivosti o rodinu a v nikdy nekončiacich domácich prácach. Nezostáva tak čas na nič ostatné. A práve nedostatok času je najčastejší kameň úrazu, prečo mnohé naše predsavzatia zostanú nesplnené.  Že aj tie vaše pomaly zapadajú prachom? Nemusia!
Prečítajte si zvyšok článku »


Silvestrovský ohňostroj bez úrazu? Dodržte týchto 5 zásad!

Domelia radí Bez komentárov »
ohnostroj

Mnohí z nás si už ani nevedia predstaviť oslavy príchodu nového roka bez poriadneho ohňostroja. Ako sa začnú v obchodoch objavovať vianočné dekorácie, v tom istom momente sa zjavia aj regály či samostatné stánky s pyrotechnikou. Svetlice, rakety, fontány, či bengálske ohne – ponuka je naozaj bohatá. S výberom ohňostroja problém zväčša nebýva, problémy v podobe nešťastia prídu neskôr – „vďaka“ neodbornej manipulácii s pyrotechnikou.

Prečítajte si zvyšok článku »


Najužitočnejší darček týchto Vianoc je od Domelie!

Domelia radí Bez komentárov »
christmas-present-83119_640

Zháňate často spoľahlivú osobu, ktorá by postrážila vaše deti, opatrila starých rodičov, alebo vám pomohla s domácimi prácami? Ušetrite kopu eur pri hľadaní tých správnych ľudí – zabezpečte si výhodné, ročné členstvo na Domelii!
Prečítajte si zvyšok článku »


4 tipy, ako tráviť čas s deťmi počas dlhých zimných večerov

Deti Bez komentárov »
citanie

Deti majú neuveriteľné množstvo energie a veľmi radi si ju „vybíjajú“ šantením na ihriskách či v prírode. V tomto období sú však dni kratšie a tma nás tak zaženie domov oveľa skôr. Pre mnohých rodičov je to ideálny čas leňošiť, deťom však takéto pasívne aktivity nie sú veľmi po chuti.
Prečítajte si zvyšok článku »