Cestujete so svojím drobcom?

Rôzne Bez komentárov »
salamander_domelia

Leto je časom oddychu, no cestovať s deťmi nie je vôbec jednoduché. Okrem toho, že zle znášajú najmä dlhé cesty autom, veľmi im neprospieva ani zmena klímy. Najmä na vysoké teploty reagujú podráždene a v extrémnych prípadoch sa môžu veľmi rýchlo dehydrovať. S malými deťmi by sme preto mali najmä pobyt na slnku vylúčiť celkom. Ide nám predsa najmä o ich zdravie a nie len o naše pohodlie, či oddych. Prečítajte si zvyšok článku »


Doprajte deťom zážitky

Rôzne Bez komentárov »
hracky_domelia

Leto je tu, deťom sa začali prázdniny a ako celá rodina iste trpíte cestovateľskou horúčkou. Dovolenka je jednoducho v tomto období tým, čo našu myseľ zamestnáva naplno. S malými deťmi sa však cestovať k moru neodporúča. Dôvodom je skutočnosť, že nielen dlhé trasy, ale aj extrémne teploty dajú ich organizmu poriadne zabrať. Ten sa nevie tak rýchlo prispôsobiť, a tak si takúto „zábavu“ veľmi neužijú a spolu s nimi ani my rodičia. Prečítajte si zvyšok článku »


Oddýchnite si aj na Slovensku

Rôzne Bez komentárov »
bastard_domelia

Naše predstavy o letnej dovolenke zväčša skončia niekde na pláži, pri mori, no nie všetci si takýto oddych môžeme dovoliť každý rok, prípadne nechceme tráviť zbytočné hodiny v aute, či autobuse. Prečítajte si zvyšok článku »


Kam vyraziť za letom?

Rôzne Bez komentárov »
kam za letem_domelia

Dovolenková sezóna je v plnom prúde a vás stále trápi odpoveď na otázku, kam pocestujete tento rok? Nie ste sám, ak čakáte na last minute, zrejme si nechávate priestor pre rýchle rozhodovanie. Určité preferencie pre konkrétnu krajinu však máme všetci, no nemusia sa zhodovať ani v rodine. Prečítajte si zvyšok článku »


Aký letný tábor vybrať pre vaše dieťa?

Rôzne Bez komentárov »
1285842_91895516

Prázdniny sú tu a vy ešte neviete, ako vyplniť voľný čas vašich detí? Letný tábor je skvelým riešením. Na výber máte množstvo typov táborov: jazykové, športové, adrenalínové, dokonca aj so zvieratkami. Stačí si vybrať presne podľa toho, čo vaše deti zaujíma. A keďže Domelia myslí na všetky pracujúce maminy a ocinov, pripravili sme pre vás veľký výber najzaujímavejších letných táborov. Prečítajte si zvyšok článku »


Pohodlie so záhradnou hojdačkou

Rôzne Bez komentárov »
vetroshop_domelia

Záhrada je skvelým miestom na odpočinok, kde môžete poriadne zrelaxovať po namáhavom dni. Najmä počas slnečných letných dní sa záhrada stáva obľúbeným miestom pre trávenie vášho voľného času, ale aj voľného času vašich detí. Pokiaľ majú možnosť zahrať sa samé vonku, vy popri tom získate čas na nejednu domácu povinnosť. Dobrou motiváciou pre deti na trávenie času bez vás môže byť aj záhradná hojdačka. Prečítajte si zvyšok článku »


Ryby v jedálnom lístku detí

Deti Bez komentárov »
karbanatek_domelia.sk

Minimálne 2 krát týždenne by mala byť zaradená ryba ako do jedálnička dospelých, tak aj deťom. Detské jedlo by malo obsahovať jedlo bohaté na bielkoviny a tuky a samozrejme by malo byť plné vitamínov a minerálov. Ryby sú skvelým zdrojom bielkovín, minerálov, ako je jód, zinok, železo, selén, vápnik, obsahujú aj vitamín D a B2.

Prečítajte si zvyšok článku »


Detské stravovacie návyky

Rôzne Bez komentárov »
jidlo a deti_domelia

Jedz! Tak budeš jesť, či to nezješ … Keď to zješ … Odmeny, zákazy, tresty. Ciest je veľa, ale ktorá je tá správna?
Každé dieťa je iné a len ťažko nájsť jedno a to isté pravidlo. Prečítajte si zvyšok článku »


Na dovolenku autobusom s deťmi

Deti, Domelia radí Bez komentárov »
dovolena_domelie.cz

Radi by sme šli na dovolenku k moru, ale s malým dieťaťom to nie je tak jednoduché. Najskôr zvládnuť tú dlhú cestu. Každý znáša cestovanie inak a ako je to u dospelých, tak tak je to rovnaké aj u detí. Niektoré dieťa zaspí hneď, iné sleduje okolie a cestu. Ďalšie je z cestovania nešťastné. Prečítajte si zvyšok článku »


Bezbariérové vane s dvierkami uľahčia život seniorom aj ZŤP

Seniori Bez komentárov »
simone_domelia.sk

Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, ťažkosti pri vstávaní, operácia chrbtice, či bedrových kĺbov alebo invalidný vozík… Nie len seniori majú problémy s pohybovým ústrojenstvom. Prečítajte si zvyšok článku »