Často kladené otázky

Pre pomocníkov
Bez registrácie je na stránke možné iba prezerať pracovné inzeráty domácností, či firiem alebo profily pomocníkov. Uchádzanie sa o pracovný inzerát je možné iba po zaregistrovaní s aktívnym členstvom a zverejneným profilom pomocníka.
Stačí prejsť na stránku https://www.domelia.sk/pomocnik a v krátkom formulári vyplniť emailovú adresu a heslo. Po zaregistrovaní sa Ti vytvorí Konto Pomocníka, ktoré budeš potrebovať pri využívaní možností na stránke.
Pomocníci na stránke Domelia.sk majú nasledovné možnosti v rámci Bezplatného členstva: registráciu, vytvorenie a zverejnenie profilov, emailové notifikácie o vyhovujúcich pracovných inzerátoch, možnosť získať odznak profíka, možnosť žiadať o hodnotenie práce a získavať hodnotenia práce. Pomocník v rámci Plateného členstva má možnosť využiť všetky služby, ktoré stránka ponúka pre Pomocníkov, a teda okrem možností v rámci Bezplatného členstva získava naviac: možnosť reagovať na pracovné inzeráty, neobmedzené kontaktovanie domácností a firiem prostredníctvom správ na Domelii a prednostné zverejnenie všetkých profilov Pomocníka. Platené členstvo stojí už od 0,99€/týždeň pri 3-mesačnej dĺžke členstva, čo je cenovo najvýhodnejšie členstvo. Pre viac informácií si prezri náš cenník: https://www.domelia.sk/cennik
Po prihlásení sa do svojho Konta Pomocníka si vytvoríš vlastný profil v časti Moje profily. Každý vytvorený profil je administrátorom stránky denne kontrolovaný a po úspešnej kontrole je ihneď zverejnený. Zverejnením sa Tvoj profil ocitne v zozname ostatných profilov pomocníkov, čím sa domácnosti a firmy dozvedia, že si k dispozícii pre prácu uvedenú v profile a tak sa s Tebou priamo skontaktujú. Okrem toho, iba so zverejneným profilom a aktívnym členstvom budeš môcť reagovať na všetky pracovné inzeráty a písať si správy s domácnosťami, či firmami, ktorých pracovný inzerát Ťa oslovil.
Každý vytvorený profil je administrátorom stránky denne kontrolovaný od 8:00 do 16:30 a po úspešnej kontrole je ihneď zverejnený.
Platené členstvo si môžeš zakúpiť po vytvorení profilu a jeho najvýhodnejšia cena vychádza na 0,99€ s DPH na jeden týždeň pri 3-mesačnom členstve. Možnosť objednať si Platené členstvo nájdeš na nástenke po prihlásení sa do svojho konta: https://www.domelia.sk/nastenka alebo priamo z cenníka: https://www.domelia.sk/cennik
Po prihlásení sa do svojho konta, klikni na Konto Pomocníka na hornej lište a po rozbalení možností zvoľ Osobné údaje. Následne Osobné údaje dokážeš upraviť v pravom menu kliknutím na možnosť Upraviť osobné údaje. Zobrazí sa Ti formulár, v ktorom zaškrtni políčko Nezverejniť priezvisko a ulož formulár kliknutím na políčko Uložiť, ktorý sa nachádza na konci formulára.
Po prihlásení sa do svojho konta, klikni na Konto Pomocníka na hornej lište a po rozbalení možností zvoľ Osobné údaje. Následne Osobné údaje dokážeš upraviť v pravom menu kliknutím na možnosť Upraviť osobné údaje. Zobrazí sa Ti formulár, v ktorom na jeho konci nájdeš možnosť upravovať kalendár pracovnej dostupnosti jednoduchým klikaním na konkrétne časové rozhranie. Po úprave kalendára si nezabudni zmeny uložiť kliknutím na políčko Uložiť, ktorý sa nachádza na konci formulára.
Hodinová odmena sa odvíja od tvojich skúsenosti. Na začiatok je najlepšie prezrieť si hodinovú odmenu konkurencie - stačí si pozrieť podobné profily. Následne si nastav výšku odmeny tak, aby bola prijateľná pre potencionálnych záujemcov o tvoje služby.
Aby si mohol reagovať na pracovné inzeráty, potrebuješ mať zverejnený profil pomocníka a aktívne Platené členstvo. Iba so zverejneným profilom a aktívnym Plateným členstvom dokážeš reagovať na pracovné inzeráty a to buď odoslaním správy priamo z inzerátu alebo telefonovaním, pokiaľ je v inzeráte uvedené telefónne číslo. Po vytvorení a uhradení objednávky (po pripísaní platby na náš účet) dostaneš e-mailovú informáciu o aktivácií členstva. Následne, po dobu platnosti členstva môžeš neobmedzene kontaktovať domácnosti a firmy v zoznamoch pracovných inzerátov.
Domácnosť alebo firma ti odpíše v momente záujmu o tvoju ponuku služieb. Samozrejme, mal by si dostať odpoveď od každého inzerátu, na ktorý zareaguješ. Ak ti však inzerent neodpíše, nezúfaj a reaguj na ďalší vyhovujúci inzerát.
Celá komunikácia cez správy sa uchováva v tvojom konte pomocníka. Prihlás sa do svojho konta a všetky správy nájdeš v hornom menu v časti Správy.
Áno, všetky inzeráty kontrolujeme. Kontrola prebieha denne medzi 8:00 až 16:30 hodinou.
Každá domácnosť či firma môže hodnotiť komunikáciu, prístup a prácu pomocníka - poskytovateľa služieb. Na základe získaného hodnotenia sa ďalej na stránke zoraďujú profily podľa poradia. Na začiatku zoznamu zobrazujeme najlepšie hodnotených, čím domácnosť alebo firma vie ľahšie rozoznať kvalitu ponúkaných služieb. Čím viac hviezdičiek získaš, tým väčšiu šancu máš pre získanie ďalšej práce. Hodnotenie si môžeš aj vyžiadať vo svojom konte Pomocníka v hornom menu v časti Hodnotenia. Akonáhle ti domácnosť/firma pošle hodnotenie, budeš o tom e-mailom informovaný a automaticky sa ti priradí do profilu.
Po prihlásení sa do svojho konta Pomocníka prejdi v hornom menu na časť Moje profily. Pri každom profile máš možnosť svoj profil upraviť, zverejniť a ukončiť zverejnenie. Kliknutím na ukončiť zverejnenie zabezpečíš, že tvoj profil sa už na stránke nezobrazí ostatným. Ak máš záujem úplne vymazať svoje konto, napíš nám cez kontaktný formulár, prosím. Nájdeš ho na konci stránky.
Stačí vyplniť žiadosť o obnovu hesla, ktorú nájdeš pri prihlasovaní pod linkou Zabudnuté heslo alebo na odkaze: https://www.domelia.sk/zabudnute-heslo. V žiadosti napíš iba e-mailovú adresu, ktorú si pri registrácii uviedol. Následne ti na túto adresu pošleme mail s odkazom, pomocou ktorého budeš môcť obnoviť heslo. Ak si nevieš spomenúť ani na e-mailovú adresu, ktorú si uviedol pri registrácii, kontaktuj nás cez Kontakt, ktorý nájdeš vždy na konci stránky.
Áno, stačí vyplniť žiadosť o obnovu hesla, ktorú nájdeš pri prihlasovaní pod linkou Zabudnuté heslo alebo na odkaze https://www.domelia.sk/zabudnute-heslo. Následne napíš mail, pod ktorým si sa registroval a my ti naň odošleme mail s odkazom na obnovu hesla.
Po prihlásení sa do konta Pomocníka si v hornom menu klikni na Konto pomocníka, čím sa ti rozbalí možnosť Nastavenia. Tam nájdeš možnosť zmeniť heslo pri prihlasovacích údajoch. Nové heslo sa uloží až kliknutím na možnosť Uložiť.
Stačí sa prihlásiť do svojho konta, kde v hornom menu klikni na Nástenku. Tu, v časti Dĺžka členstva, nájdeš informácie o platnosti aktuálneho členstva, pod ktorým sa ti zobrazí možnosť prejsť na Prehľad objednávok alebo rovno možnosť Zrušiť predplatné. Kliknutím na možnosť Zrušiť predplatné sa ti automaticky zruší predplatné členstva.