Mag. phil. Karol D. - Doučovanie

0
 • 38 rokov
 • 6+ rokov praxe
 • 18.00 - 20.00 €/hod.
  Čaká na prvú správu
Ovláda jazyky
nemecký jazyk
Zoznam lokalít, kde pracuje
Banská Bystrica, Bratislavský kraj, Senec, Nové Zámky, Trenčín, Trnava, Žilina
Úroveň učiva
stredná škola; vysoká škola
Max. počet žiakov
2
Akceptuje zvieratá
áno
Fajčiar
áno
Popis skúseností
Nemecky jazyk ovládam na materinskej úrovni - žil a pracoval som vo Viedni (10 rokov). Vyštudoval som vysokú školu v nemeckom jazyku (smery: ekonómia, politológia).

Doučujem len cez Skype.

90 Min stojí 30 eur.

Mam ukončený Deutsches Sprachdiplom der KMK, Stufe II.

Z predchádzajúcich zamestnaní mám skúsenosti s prácou s ľuďmi – priamy kontakt so študentmi a skúsenosti s výučbou nemeckého jazyka ako predmet, ako aj odborných predmetov na vysokej škole (Universität Wien) v nemeckom jazyku (politologia, akademické písanie, Európska únia, manažment verejnej správy) .

Doučím všetky stupne (A1 - C2), pripravím na prijímacie skúšky, štátne jazykové skúšky, a na výkon povolania v nemeckom jazyku (nemčina pre opatrovateľov, pre čašníkov, chyžné a pod.).

V prípade potreby spravím preklad alebo tlmočenie z nemeckého jazyka do jazyka slovenského a naopak.

Pri vyučovaní využívam metodicko-didaktické princípy, ktoré sa používajú v kurzoch v Goethe Institut. Cieľom mojich hodín je rozvíjať zručnosti. Lekcie sú zamerané na účastníkov a zohľadňujú ich individualitu, záujmy a potreby jazykového vzdelávania. Lekcie pripravujú študentov, aby mohli konať jazykovo, a simulujem to v kurze. Moja výučba sa zameriava na "komunikatívne kompetencie" ako primárny vzdelávací cieľ výučby. Moji študenti sú na vyučovaní aktívni, čo môže mať za následok lepšie výsledky vzdelávania. Úlohy sú navrhnuté tak, aby žiaci interagovali napríklad vo forme hrania rolí, prostredníctvom rôznych spoločenských foriem alebo prostredníctvom úloh, ktoré žiadajú niečo vyjednávať, presvedčiť niekoho alebo informovať o niečom, čo ešte druhá osoba nevie. Žiaci sú konfrontovaní s úlohami, ktoré majú spoločné s ich životným prostredím alebo iniciujú budúce jazykové aktivity. Študenti majú možnosť objaviť „skutočné“ otázky a odpovedať na ne v cudzom jazyku.

Počas mojich hodín študenti spoznávajú rôzne obsahy tém a rozvíjajú jazykové prostriedky / formy a ich funkcie. Študenti hovoria a píšu po nemecky v situáciách, ktoré by mohli nastať mimo vyučovania a produkujú vety po nemecky v rôznych iných situáciách z bežného života. Ako učiteľ simulujem komunikačné situácie cez Skype a podporujem študentov prostredníctvom reči, pevne zavedených jazykových prejavov, intonačných vzorov atď., aby v týchto situáciách hovorili a písali.

Študenti môžu počas môjho vyučovania objaviť formy a štruktúry jazykových prostriedkov a ich pravidelnosť. Ako učiteľ sa samozrejme zameriavam na jazykové povedomie študentov. Študenti získavajú vzdelávacie stratégie. Sú to stratégie na analýzu tvarov a štruktúr, na odhalenie ich zákonnosti a na ich nezávislé formulovanie.

Všetko, čo potrebujete, je pripojenie na internet, nainštalovaný Skype a funkčný mikrofón. Webkamera nie je nutnosťou. Cvičenia a texty Vám pošlem ako prílohu vopred e-mailom, alebo priamo cez Skype, resp. v google docs. Rozhovory vedieme cez mikrofón a ak potrebujete, všetko dôležité Vám píšem do chatu alebo cez google docs.
Frekvencia doučovania
 • pravidelne
 • nepravidelne (príprava na prijímačky, monitor)
Miesto doučovania
 • v mieste bydliska domácnosti, ktorá hľadá výpomoc
 • v mieste bydliska pomocníka (poskytovateľa služby)
Doučuje predmety
 • cudzí jazyk
  • nemecký jazyk
Kalendár pracovnej dostupnosti
  Po Ut Str Št Pi So Ne
6 - 10
10 - 14
14 - 18
18 - 22
22 - 6