Ako si privyrobiť cez leto?- Blog - Domelia.sk---Hig

Ako si privyrobiť cez leto?

Leto sa často spája s uhorkovou sezónou, ale šancu privyrobiť si niečo navyše má aj napriek tomu každý z nás. Slnečné dni síce lákajú k vode, ale kto si chce zarobiť, prípadne získať nové skúsenosti, leto je na to ako stvorené. Nečakaj dlho a pusti sa do hľadania si práce v domácnosti.

Čo si vlastne predstaviť pod pojmom „práca v domácnosti?“

Poznáš to, eurá sa rýchlo míňajú z účtu, ale takmer nič naň neprichádza…

Počul si niekedy o zdieľanej ekonomike? Jej cieľom je vytvoriť komunitu ľudí, ktorá si navzájom pomáha v domácnostiach, a byť alternatívou pre tých, ktorí si chcú privyrobiť svojimi zručnosťami. Práve portál Domelia.sk ti ponúka šancu zarobiť si prácou v domácnosti a reagovať tak na stovky ponúk denne.

Ak aj ty máš počas celého roka hlboko do vrecka a stále sa vyhováraš na to, že máš prácu alebo ťa vyčerpáva štúdium. Môžeš to zmeniť takmer okamžite. Pomocou v domácnosti vieš obohatiť svoj rozpočet o desiatky eur navyše, závisí od tvojej šikovnosti.

 

Nevieš aký druh práce vyskúšať?

Ocitol/a si sa po karanténe bez práce a snažíš sa preklenúť náročné obdobie? Alebo by si si rád privyrobili niečo navyše k výplate? Zarábať sa dá aj bez trvalého zamestnania alebo popri štúdiu. Ak si študent, dôchodca alebo momentálne nemáš žiadnu prácu, určite sa ti zídu peniaze, ktorými by si mohol/a doprať čosi navyše. Spoj príjemné s užitočným a vyber si činnosť, v ktorej vynikáš alebo ju robíš rad/a.

Opatrovanie detí - Ako si privyrobiť cez leto 2 - Blog - Domelia.sk

 

Rodiny hľadajú pomocníkov na rôzne typy prác v domácnosti. Či už sa jedná o upratovanie, starostlivosť o seniorov, deti alebo zvieratká, remeselnícke práce či doučovanie, je len na tebe, aký druh práce si vyberieš. Zarábaj peniaze, ako najlepšie vieš, bez veľkej námahy.

 

  • Záhradník: údržba záhrad, trávnikov, starostlivosť o kvety
  • Grill majster: pomoc s organizáciou grilovačky, príprava surovín, príprava pokrmov
  • Opatrovanie detí počas prázdnin: starostlivosť o deti počas leta, zmysluplné aktivity a hry
  • Chatár- pomocník: správca chaty, údržba a starostlivosť o nehnuteľnosť
  • Večerné brigády: upratovanie
  • Kosenie trávnika: pravidelná starostlivosť a údržba trávnatej plochy
  • Údržba bazéna: čistenie bazéna
  • Spoločnosť pre seniorov: opatrovanie, nákupy, rozhovory
  • Wellness a SPA: masáže, vlasy, nechty

 

Vyskúšaj typické letné brigády, ktoré ti určite nezaberú celé leto, ale aj napriek tomu si nimi slušne privyrobíš. Mnoho rodín dnes hľadá pomocníkov na leto, stačí sa len poobzerať po ponukách prác pre pomoc v domácnosti. Začať môžete takmer ihneď. Vyber si hlavnú kategóriu a pozri sa či je niečo práve dostupné:

 

 

 

PS: Ak si v tvojom meste v tejto chvíli nič nenašiel/a nezúfaj, inzeráty pribúdajú každý deň. Vytvor si profil, aby ti nič neušlo 😉

 

Je to také jednoduché. Či budeš chodiť venčiť psíky alebo si vyberieš čas strávený s malým dieťatkom so zvedavými očami alebo dokonca využiješ získané skúsenosti, aby si ich odovzdali niekomu inému, na tom vlastne nezáleží. Zažiješ skvelé leto, zarobíš si peniaze navyše a niekomu svojou prácou veľmi pomôžeš.

 

 

Alexander Okoš
Alexander Okoš
Marketingový nadšenec s veľkou chuťou pomáhať akoukoľvek cestou.