Preskočiť na obsah
Letné-brigády-už-aj-pre-15-ročných---Blog---Domelia

Letné brigády už aj pre 15-ročných. Aké povinnosti treba splniť?

Oproti minulému roku, kedy bola koronakríza v plnom prúde a mnohé prevádzky a obchody boli zatvorené, sa situácia na pracovnom trhu diametrálne zmenila. Tento rok je oveľa jednoduchšie nájsť si novú prácu alebo privyrobiť si počas leta brigádou. Domelia.sk prináša rady, ako si nájsť letnú brigádu.

 Čítať viac »Letné brigády už aj pre 15-ročných. Aké povinnosti treba splniť?

Ako-začať-správne-komunikovať-s-deťmi-Blog-Domelia.sk

Ako začať správne komunikovať s deťmi? Na príkazy zabudnite

  • by

Povedzme si to na rovinu… Väčšina rodičov exceluje v pokynoch, ktoré dáva počas dňa svojim deťom. Napríklad: „Okamžite sa pripravte do školy“ alebo „Musíte dávať pozor na autá, keď idete cez cestu“, to sú veci, na ktoré rodičia väčšinou veľmi dbajú. Ako je to však s našou komunikáciou s deťmi? Aj vám niekedy uletia nervy a zbytočne zvyšujete hlas? Domelia.sk vám prináša skvelé rady, ako si zlepšiť svoje komunikačné schopnosti a preniknúť do detského sveta.

Čítať viac »Ako začať správne komunikovať s deťmi? Na príkazy zabudnite

Marie Kondo: príjemné upratovanie metódou KonMari - Westwing článok obr 1 - Blog Domelia.sk

Marie Kondo: príjemné upratovanie metódou KonMari

Väčšina z nás vníma čistotu v domácnosti ako nudnú, rutinnú a často zaťažujúcu povinnosť, ktorá obmedzuje náš voľný čas a častokrát nás unavuje. Čo keby sme našli radosť a rešpekt pri upratovaní predmetov, ktoré nás každý deň obklopujú? Marie Kondo je najpopulárnejšia odborníčka na svete pre všetko, čo súvisí s upratovaním a organizovaním domácnosti. Jej tipy implementovali milióny čitateľov a divákov a ona sama bola oslavovaná ako skutočná guru upratovania. Určite stojí za to vyskúšať jej metódu, pomocou ktorej získate vo vašom šatníku dodatočné miesto!

Čítať viac »Marie Kondo: príjemné upratovanie metódou KonMari

Chceš-si-privyrobiť-počas-leta---Nájdi-si-prácu-cez-Domelia.sk

Chceš si privyrobiť počas leta? Nájdi si prácu cez Domelia.sk

Leto už začalo a ty stále rozmýšľaš, čo bude s tvojim letným zárobkom? Cez Domeliu si môžeš nájsť prácu prakticky ihneď. Zaregistruj sa na našom webe a nájdi si prácu v domácnosti. Ak ťa bavia domáce práce, upratovanie alebo opatrovanie, si na tom správnom mieste, ktoré ti pomôže na ceste za novými možnosťami privyrobenia si. Domelia.sk ponúka široké množstvo aktivít, ktoré môžeš jednoducho vykonávať aj počas horúcich letných dní.

Čítať viac »Chceš si privyrobiť počas leta? Nájdi si prácu cez Domelia.sk

Ako si privyrobiť? Vyskúšaj prácu v domácnosti cez Domelia.sk

Ako si privyrobiť? Vyskúšaj prácu v domácnosti cez Domelia.sk

Domelia.sk: jedno miesto, neskutočné možnosti Nezáleží na tom, kde sa nachádzaš. Pomocou v domácnosti si vieš pravidelne zarábať z celého Slovenka. Jediné, čo musíš urobiť je: zaregistrovať sa na Domelia.sk. Potom je to už jednoduché. Samotnou registráciou získaš jedinečnú možnosť vstúpiť medzi ľudí, ktorí si chcú vzájomne pomôcť. Na Slovensku je mnoho rodín, ktoré potrebujú tvoju pomocnú ruku či už ide o opatrovanie detí alebo seniorov, upratovanie alebo remeselné úpravy v domácnosti, ale aj doučovanie a pomoc zdravotne znevýhodneným ľuďom.

Čítať viac »Ako si privyrobiť? Vyskúšaj prácu v domácnosti cez Domelia.sk

Opatrovanie-seniorov-Ako-komunikovať-so-staršími-ľuďmi - Blog - Domelia.sk

Opatrovanie seniorov: Ako komunikovať so staršími ľuďmi?

Jeseň života prináša so sebou často aj okamihy, na ktoré nikto z nás nie je pripravený. Ide o novú životnú situáciu pre seniora, ako aj jeho rodinu a ľudí, ktorí s ním trávia najviac času. Na sklonku života do života vstupuje častokrát osamelosť či sociálna izolácia. Okrem toho na povahu a správanie seniora vplýva aj samotné prostredie, zdravotný stav a jeho zmysel života a chuť žiť. Preto by sme mali v komunikácii zohľadniť všetky tieto faktory, ktoré budú mať vplyv na náš kontakt so starším človekom. Najmä ak plánujeme opatrovanie seniorov na profesionálnej úrovni.

Čítať viac »Opatrovanie seniorov: Ako komunikovať so staršími ľuďmi?

Naštartujte svoj metabolizmus a zbavte sa nadbytočných kíl - Blog - Domelia.sk

Naštartujte svoj metabolizmus a zbavte sa nadbytočných kíl

Nový rok sa nám často spája s novými predsavzatiami, do ktorých sa chceme čo najskôr pustiť, a ktoré sme už dlho odkladali. Medzi najčastejšie predsavzatia patrí odhodlanie schudnúť a zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Domelia.sk vám poradí, ako vyskúšať zhadzovanie kíl efektívne a očistiť svoje telo od škodlivých radikálov.

Čítať viac »Naštartujte svoj metabolizmus a zbavte sa nadbytočných kíl

Na-čo-netreba-zabudnúť,-ak-chcete-opatrovať-seniorov---Blog---Domelia.sk

Na čo netreba zabudnúť, ak chcete opatrovať seniorov?

Opatrovanie seniorov je záslužná práca, dalo by sa povedať, že  je to priam poslanie. To, čo kedysi odovzdali naši starí rodičia a rodičia nám, mali by sme vrátiť my im na staré kolená a zavďačiť sa im spoločne stráveným časom a opaterou, ktorú im poskytneme. Domelia.sk vám prináša tipy, ako naplniť svoje poslanie v oblasti opatrovateľstva.

Čítať viac »Na čo netreba zabudnúť, ak chcete opatrovať seniorov?