Preskočiť na obsah

Na čo netreba zabudnúť, ak chcete opatrovať seniorov?

Na-čo-netreba-zabudnúť,-ak-chcete-opatrovať-seniorov---Blog---Domelia.sk

Opatrovanie seniorov je záslužná práca, dalo by sa povedať, že  je to priam poslanie. To, čo kedysi odovzdali naši starí rodičia a rodičia nám, mali by sme vrátiť my im na staré kolená a zavďačiť sa im spoločne stráveným časom a opaterou, ktorú im poskytneme. Domelia.sk vám prináša tipy, ako naplniť svoje poslanie v oblasti opatrovateľstva.

 

Na Domelia.sk nájdete množstvo rodín, ktoré hľadajú pomoc práve teraz

 

Rodina si vyberá pre svojho blízkeho vždy to najlepšie. Ako opatrovateľ/ka by ste mali mať v malíčku niekoľko zručností a vlastností, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tejto profesie. Len takýmto spôsobom sa môžete zaradiť medzi špičku opatrovateľov a opatrovateliek, o ktorých nebude nikdy núdza a referencie pôjdu s vami z rodiny do rodiny. Ako sa teda postarať o seniorov a dôchodcov?

 

Zaregistrujte sa na Domelii a zaraďte sa medzi opatrovateľov

 

Vytvorte si profil na našom webe a uveďte informácie, ktoré budú zobrazené vo vašom profile. Je to skvelý priestor na odprezentovanie svojich skúseností. Budujte si svoju povesť a žiadajte domácnosti a firmy o hodnotenie po odvedení vašej práce. Čím vyššie hodnotenie získate, tým je väčšia šanca, že si domácnosti alebo firmy vyberú práve vás. Nezáleží na tom, kde sa nachádzate. Stiahnite si aplikáciu Domelia. V mobile môžete jednoducho komunikovať s domácnosťami, promptne reagovať na inzeráty, zverejňovať a upravovať svoje profily. Vďaka upozorneniam budete vždy v obraze a neunikne vám žiadna príležitosť, ako si privyrobiť.

 

Postarajte sa o seniora tak, aby sa vo vašej spoločnosti cítil príjemne

 

Hlavnou prácou a náplňou pri opatrovaní seniorov je starostlivosť o ich komfort, pohodlie a zabezpečenie základných životných potrieb. Opatrovateľka pomáha seniorom s činnosťami, ktoré už nedokážu vykonávať sami. Stáva sa pomocnou rukou, ale dbá aj na individualitu seniora. Profesionálna opatrovateľka by mala byť v dobrej fyzickej forme, aby sa dokázala postarať aj o človeka, ktorý potrebuje pomôcť s polohovaním alebo umývaním a prezliekaním. Tiež by malo ísť o psychicky vyrovnanú osobu, ktorá je schopná a odolná prekonať aj prekážky a vypäté situácie.

 

Empatia, komunikácia a trpezlivosť sú alfou a omegou pri opatere seniorov

 

Ako opatrovateľka by ste mali byť empatická, ústretová, a vnímavá. Nezabúdajte na to, aby ste zvolili vhodnú komunikáciu pri rozhovore so staršou osobou, ktorú opatrujete. Rodina od vás bude určite očakávať, aby ste naplnili ich požiadavky. Opatrovateľka by sa mala vedieť vcítiť do potrieb a pocitov svojho zverenca. Obrňte sa trpezlivosťou, ochotou, nemali by ste prenášať svoju nervozitu a negatívne emócie na seniora, o ktorého sa staráte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *