Zdenka: Matematika a slovenčina nás už nestrašia

Zdenka sa so svojou 9-ročnou dcérkou Karolínkou učila každý deň aj dve hodiny denne. A to nielen cez týždeň, nepoľavili ani cez víkendy. S matematikou a slovenčinou, ktoré školáčku Karolínku najviac trápili, si však nevedeli rady. Výsledky sa ani po hodinách úmorného učenia nezlepšili, a k tomu boli obe – mama aj dcéra – zo všetkého unavené.

Zdenka však náhodou stretla svoju dávnu spolužiačku, ktorej sa posťažovala na Karolínkine problémy s predmetmi, ktoré neriešilo ani ich niekoľkohodinové spoločné „drvenie“ doma po škole. Vtedy sa po prvý raz dopočula o portáli Domelia.sk. Spolužiačka jej odporučila Domeliu, ktorú pred časom sama využila. Keď sa Zdenka dozvedela, že tu nájde kvalitných doučovateľov priamo z jej mesta, neváhala a rozhodla sa vyskúšať Domeliu tiež.

Ako vyzeralo tvoje hľadanie doučovateľa na Domelii? Aké si mala kritériá pri hľadaní?

Spolužiačka mi vysvetlila, ako to na Domelii funguje. Na stránke som si najprv prezrela profily ľudí ponúkajúcich doučovanie v mojom meste. Moja predstava bola, aby mala doučovateľka pedagogické vzdelanie a tiež prax s deťmi, ktoré majú problém s učením. Hľadala som pani, ktorá bude trpezlivá a ktorá bude dochádzať za dcérou k nám domov. Akonáhle som našla zopár vhodných doučovateľov, stačilo sa zaregistrovať a zaplatiť členstvo (vyšlo ma len 9 eur), aby som sa s doučovateľmi mohla priamo skontaktovať.

Ako rýchlo sa ti podarilo nájsť doučovateľa na Domelii?
Ideálnu adeptku sa mi podarilo nájsť asi po dvoch týždňoch vyhľadávania na stránke.  Keďže mala zverejnenú aj fotografiu, moja dôvera v ňu sa zvýšila. Bola mi veľmi sympatická, mala za sebou bohatú prax a navyše pôsobila na škole ako špeciálny pedagóg, čo bolo veľké plus.

Po skontaktovaní sme si dohodli stretnutie mimo domu. Na stretnutie som zobrala aj Karolínku, aby som zistila, ako bude reagovať a či ju prijme. Našťastie si už hneď na prvom stretnutí padli do oka a našli spoločnú reč, čomu som sa naozaj potešila. Dohodli sme sa na podrobnostiach, v ktoré dni k nám bude chodiť a ako bude doučovanie prebiehať.

Po určitej dobe si Karolínka k pani doučovateľke vytvorila veľmi blízky, povedala by som až kamarátsky vzťah. Doučovateľka totiž bola veľmi príjemná, mala trpezlivosť, samotné doučovanie začalo vypočutím si dcériných príbehov zo školy, taktiež aj vtipov, ktoré sa naučila. Až potom začalo doučovanie. S doučovateľkou udržiavali kontakt dokonca aj cez prázdniny, často si vymieňali správy.

Ako to vyzerá s tvojou školáčkou dnes?

Neverila som, že by Karolínka niekedy mohla mať slovenčinu a matematiku naozaj rada. Ale je to tak. Tieto predmety už pre nás nie sú nočnou morou a konečne obe spávame dobre. 🙂 Bola som spokojná aj s koncoročným vysvedčením. Vidím, že doučovanie má zmysel, keďže známky sa od doučovania vylepšili.

Mrzí ma však, že táto naša pani doučovateľka už pre nové pracovné povinnosti nebude stíhať doučovať Karolínku v tomto školskom roku. Aj preto si už teraz na Domelii priebežne prezerám profily doučovateľov. Zvažujem tiež zverejniť vlastný inzerát s mojimi preferenciami, keďže je to v cene členstva. Som si ale istá, že na portáli Domelia.sk opäť nájdem kvalitnú a spoľahlivú pani, ktorá pomôže Karolínke k lepším známkam.

Eva Sulovcová
Copywriterka z marketingového oddelenia spoločnosti Profesia. Zbožňuje kreatívne písanie, na Domelia blogu sa snaží radiť všetkým rodičom aj nerodičom.