Umenie byť ženou - MDŽ 2019 - Blog - Domelia.sk

V čom tkvie umenie byť ženou?

Každá žena sa občas cíti byť pod mimoriadnym tlakom. Máme to jednoducho zakorenené v génoch – snažíme sa vyhovieť každému okolo nás a často zabúdame samé na seba. A pritom by sme svojmu telu i duši mali venovať minimálne takú pozornosť ako ostatným.

Často tiež zabúdame, že naša snaha pomáhať všetkým naokolo nám nemá spôsobovať trápenie a stres, ale práve naopak. Našu schopnosť rozdávať obetu a starostlivosť by sme si mali užívať. Takže aby sme si všetky pripomenuli hlavný význam našej ženskosti, ktorú občas považujeme skôr za trest než dar, pýtali sme sa na odpoveď tých najpovolanejších. Vás, milé ženy:

Domelia_Umenie_byt_zenou_07

Poznáme to všetky. Hoci nás to nesmierne unavuje, robíme to tiež. „Čo už môžeme od seba čakať, keď polovicu našej histórie nás upaľovali a v druhej polovici nás berú vážne, len keď fungujeme na chlapských princípoch,“ píše vo svojom blogu aj Adela Banášová. Cítime sa byť pod tlakom a snažíme sa vyhovieť všetkým naokolo. Lenže práve vtedy zabúdame na toho, na kom by nám malo záležať najviac – na nás samotných.

Starostlivosť a zodpovednosť o chod domácnosti, hrozba stresu, vyhorenia či dokonca vyhodenia v práci a pri tom všetkom stále menšie uznanie, než sa dostane mužom – to je nekonečná slučka, ktorá vo väčšine žien odstavuje rešpekt k sebe samej na vedľajšiu koľaj. Vtedy prechádzame na autopilota a prestávame si život a svoju ženskosť užívať.

Je vám všetko, o čom píšem, až nepríjemne povedomé? Potom urgentne potrebujete opäť objaviť umenie byť ženou a dobiť si baterky životného optimizmu.

Tajomstvo umenia byť ženou

Tajomstvo je v malých každodenných chvíľach, chvíľach pre seba! A preto milé Ženy, doprajme si chvíľku na seba, nie výnimočne, ale vždy keď sa to dá. Hoc aj na minútky. Zhlboka sa nadýchnime, uvoľnime telo a vyženme z mysle všetky tie problémy a starosti. Venujme sa len a len sebe. Povinnosti nás predsa počkajú a ak nepočkajú, vyriešia sa samé.

zahoď starosti - umenie byť ženou - Domelia.sk

Doprajme si spánok, kávičku, nechty, vlasy, dobrú knižku, priateľky, či koníčky. Plným vedomím sa venujme našim chvíľkam. My si to predsa zaslúžime! Keď nás hlava nepustí a počas našich chvíľok už musíme rozmýšľať, venujme naše myšlienky, myšlienkam lásky či radosti a užívajme si ich plnými dúškami.

Plnými dúškami - Umenie byť ženou - Domelia.sk

Tieto úžasné chvíle nám pomôžu načerpať dôležitú životnú energiu na naše poslanie. Poslanie byť silnou a vyrovnanou ženou. Pomôžu nám udržať si vedomie ženy. Naša sila sa dokáže vyčerpať, ale dokáže sa aj rýchlo načerpať. Nakoľko sme ženy a mame sa rady. Láska k nám samotným dokáže zvýšiť naše sebavedomie, schopnosť povedať nie, rozdávať lásku a dopraje nám čas na oddych. Sebaláska je predsa našim štítom v tom mori emócií.

Sila ženy - Umenie byť ženou - Domelia.sk

Ja osobne verím na silu ženy v každej z nás, len je ju potrebné objaviť, uvedomiť si ju a udržiavať vo svojom vedomí. A my to dokážeme, pretože sme ženy!

 

S úctou a láskou ku všetkým ženám

Tím Domelia.sk

 

 
Mať postarané o deti, dobré známky v škole, o starých rodičov a domácnosť? Máme rady a tipy na všetko!