Návod - Ako efektívne využívať portál Domelia.sk

Návod – Ako efektívne využívať portál Domelia.sk

Zaujíma ťa ako efektívne využívať portál Domelia? Prečítaj si podrobný manuál o tom ako by to v ideálnom prípade malo vyzerať.

Aj napriek tomu, že je stránka od istého momentu spoplatnená, dá sa využívať bezplatne. V nasledujúcich riadkoch si ukážeme ako stránku využiť čo najlepšie vo svoj prospech, ako ušetriť peniaze a ako z nej vyťažiť maximum. Poďme teda na to:

 

Ako stránku využiješ čo najefektívnejšie?

Na Domelia.sk môžeš mať vytvorené a zverejnené profily vo všetkých kategóriách a ak si domácnosť alebo firma môžeš mať nekonečno veľa zverejnených inzerátov. Tvoje profily a inzeráty sú zdarma zaradené do patričných zoznamov a sú viditeľné pre každého, kto stránku navštívi, hľadá prácu, alebo pomoc do domácnosti. Ak si poskytovateľ každý z platiacich členov ti môže napísať a ty zdarma dostaneš o tom upozornenie do emailu a svojho konta. Môžeš nazbierať neobmedzené množstvo reakcií a hodnotení na svoj profil alebo inzerát. Plus ti každý deň zdarma pošleme informáciu, ak niekto zverejní pre teba vhodný profil alebo inzerát. Tieto služby sú a budú vždy zadarmo.

Vieš si overiť či sa ti oplatí zaplatiť?

Áno, každá domácnosť či firma si úplne bezplatne môže overiť, či sa oplatí členstvo zakúpiť. Zverejni si inzeráty a môžeš čakať kým ti niekto napíše (prejaví záujem o tvoj pracovný inzerát). Ak už máš odpoveď, oplatí sa ti zakúpiť členské, nakoľko je veľká šanca, že si nájdeš vhodného poskytovateľa služieb.

Čo v prípade, keď ti nikto nepíše?

V tomto bode máš tiež možnosť, ako si zdarma overiť, či sa ti členské oplatí zaplatiť. Jednoducho si zdarma vyhľadaj profily a ak v zozname nájdeš dostatok profilov, ktoré vyhovujú tvojim požiadavkám, získaš väčšiu istotu, že sa máš na koho obrátiť (komu napísať). V tomto prípade sa oplatí platiť členské hneď, lebo máš vysokú šancu, že nájdeš čo hľadáš a ty predsa chceš byť medzi prvými, kto sa pokúsi pomocníka získať.

Ak ale nenájdeš v zozname nikoho, členské neplať a vyskúšaj si zdarma zverejniť inzerát, ako som spomínal v predchádzajúcom bode tohto článku.

Profil je u nás zdarma zverejnený až šesť mesiacov a inzerát jeden mesiac. Po uplynutí tejto doby môžeš opätovne profil aj inzerát zverejniť tiež zdarma. Týmto spôsobom môžeš aktívne a hlavne zdarma vyhľadávať prácu či pomoc, až do doby, kým sa podarí nájsť pre teba vhodného pomocníka. A ak od nás dostaneš zdarma správu, že máme profil aký hľadáš, zaplatíš členský poplatok a správu si môžeš prečítať prípadne na ňu odpísať.

PS: V tomto bode je dôležité si uvedomiť aj druhú stránku mince a pozrieť sa na svoj inzerát očami druhej strany. Zaujal by ma môj inzerát natoľko, že by som naň reagoval? Ak je odpoveď nie a správy nechodia, vyskúšaj upraviť  inzerát tak, aby bol čo najzaujímavejší. Pridaj lepšiu fotku, uprav detailnejšie popis, alebo skús pracovať s cenou. Viac o tom ako na lepší profil v samostatných článkoch.

PS2: Veľkou pomocou k práci sú pre pomocníkov referencie a teda hodnotenia od prijímateľa služieb. Ak vieš o niekom kto ti hodnotenie môže poskytnúť, neváhaj mu poslať žiadosť o hodnotenie emailom a ak je členom Domelie, môžeš mu poslať žiadosť priamo zo svojho konta.

9 z 10 domácností odpovedalo rovnako na otázku „čo je najdôležitejšie pri výbere pomocníka?“, odpovedali, že referencie. Preto neotáľaj a vždy si ich vypýtaj.  

Ako na nákup členstva?

Členský poplatok zvoľ na vhodné časové obdobie. Čím viac správ chodí tým viac času budeš potrebovať na ich vybavenie. Ak chceš vybaviť len jednu ponuku tak si vyber najmenšie členstvo. Ak máš ponúk viac no chceš ich vybaviť v kratšom čase, vyber taktiež mesačné členstvo. Ak ale plánuješ ponúkať prácu dlhodobo, vyber najdlhšie členstvo. Najdlhšie členstvo je vždy najlacnejšie. V tomto bode si treba uvedomiť, že niektorí naši používatelia riešia všetko naraz a teda potrvá aj týždeň možno dva, kým ti odpíšu, a preto musíš byť trpezlivý.

Za čo vlastne platíš?

Na stránke Domelia.sk platíš hlavne za komunikáciu. Čo znamená, že ak chceš odpísať na správu, alebo chceš reagovať na profil (chceš sa s daným človekom dohodnúť na pomoci), musíš mať aktívne členstvo. Komunikácia nie je nijak obmedzená a teda ak pošleš jednu alebo dvesto správ, vždy zaplatíš len členský poplatok v podobe prístupu ku komunikácií. V platenom členstve získaš ešte aj prednostné zverejnenie všetkých inzerátov, čo znamená, že Tvoje inzeráty zobrazíme medzi prvými v zozname. Viac o tom v krátkom článku tu.

 

Príklady ako efektívne využívať portál Domelia.sk

Som poskytovateľ a teda si chcem privyrobiť, hľadám si prácu:

Využijem služby zdarma:

 1. Zaregistrujem sa
 2. Vytvorím si profil/y
 3. Po overení administrátorom sa zverejní môj profil
 4. Domácnosti a firmy vidia môj profil a
 5. Domácnosti mi môžu písať správy
 6. Som kľudný všetky správy sa zdarma ukladajú v mojom konte
 7. Medzitým si pýtam referencie/hodnotenia
 8. Získavam hodnotenia
 9. Dostávam upozornenia o správach ktoré mi niekto poslal
 10. Dostávam upozornenia o vhodných inzerátoch pre môj profil
 11. Vyhľadávam pracovné inzeráty priamo na stránke, alebo v aplikácii
 12. Obdržím prvé správy na môj profil alebo nájdem zaujímavý inzerát, na ktorý chcem ihneď odpovedať
 13. Odpovedám na správy od domácností
 14. Reagujem na všetky pre mňa vhodné inzeráty
 15. Získavam prácu – kým mám aktívne členstvo snažím si zaplniť kalendár
 16. Vďaka rýchlej odpovedi na všetky správy si vylepšujem reakčnú dobu a tým aj skóre aktivity
 17. Získavam odznak za rýchlu komunikáciu. V očiach domácností vyzerám šikovne

Využijem spoplatnené služby

 1. Môj profil je uprednostnený pred ostatnými nečlenmi v zoznamoch
 2. Vďaka zvýhodnenej pozícií v zozname a odzankom, získavam nové ponuky práce

 

Som domácnosť a teda hľadám pomocníka = poskytovateľa služieb v domácnosti

Využijem služby zdarma:

 1. Zaregistrujem sa
 2. Vytvorím inzerát/y
 3. Po overení administrátorom sa zverejní môj inzerát
 4. Dostávam upozornenia o správach a vhodných profiloch pre môj inzerát
 5. Vyhľadávam si profily poskytovateľov
 6. Hodnotím poskytovateľov, s ktorými som komunikoval alebo spolupracoval v minulosti
 7. Obdržím prvé správy na môj inzerát alebo nájdem vyhovujúceho poskytovateľa, ktorému chcem ihneď osloviť
 8. Rozhodnem sa kúpiť členské

Využijem spoplatnené služby:

 1. Neobmedzene odpovedám na správy od poskytovateľov
 2. Kontaktujem všetky profily poskytovateľov, ktoré sú pre mňa zaujímavé
 3. Získavam pomoc – kým mam aktívne členstvo snažím sa nájsť poskytovateľov rôznych služieb, ktoré moja domácnosť potrebuje

Ak si si všimol, vieš získať dostatok informácií, kým sa rozhodneš, či sa ti v danom momente členstvo oplatí zaplatiť alebo nie. A keď sa ti to stále nezdá, kľudne počkaj na vhodnejší čas (kým bude viac príležitostí), skús upraviť svoj inzerát, aby bol lákavejší a počkaj. Určite od nás dostaneš zdarma upozornenie, keď sa naplní tvoj zoznam alebo schránka správ.

Prečo ti radíme?

Zmyslom Domelie nie je vyberať poplatky za členské. Zmyslom domelie je pomáhať s prácou a pomocou v domácnosti, samozrejme za predpokladu, že sa nám spoločne podarí udržať chod stránky a aplikácie. Preto sa ti chceme poďakovať za každý vytvorený profil či inzerát, tieto služby budeme vždy ponúkať bezplatne a samozrejme ďakujeme aj za každý členský poplatok, vďaka ktorému dokážeme udržať chod stránky a pracovať na jej vylepšeniach. Pomáhame tak spolu vybudovať nezávislý trh mikropráce a komunitnej výpomoci.

Ďakujeme

Tím Domelia

Alexander Okoš
Alexander Okoš
Marketingový nadšenec s veľkou chuťou pomáhať akoukoľvek cestou.