Prečo a ako začať doučovať- Blog - Domelia.sk

Prečo si začať privyrábať doučovaním a ako začať doučovať

Ak hľadáš prácu, ktorou by si si privyrobil alebo pravidelne zarábal a pritom sa extrémne nenarobil, uvažuješ správne ak práve premýšľaš nad doučovaním. Prečo? Ak máš super vedomosti, patril si medzi žiakov, ktorých nadchol daný predmet a si v ňom naozaj špička, určite by si nemal strácať čas zbytočným lamentovaním nad tým či začať doučovať alebo nie. Otvorte si stránku Domelia.sk a vyplňte si profil doučovateľa. Ak ste dobrý, ponuky sa vám len tak pohrnú.

 

Prečo začať s doučovaním?

Jednou z najväčších výhod práce doučovateľa je veľká miera flexibility. Máš kopec času pre seba a najviac ťa asi poteší to, že si sám zadelíš, kedy ti vyhovuje doučovať. Určite budeš mať viac času, ako pri bežných brigádach na recepcii či na pokladni v samoobsluhe. Navyše dnes už môžeš plne doučovať aj online.

Doučovanie je dobre platené

Ďalšou skvelou výhodou sú zarobené peniaze.Nemusíš pracovať manuálne za pár drobných na hodinu, ale hodinovú taxu si určuješ sám. Ak navyše doučuješ informačné technológie alebo je tvoja úroveň jazyka na špičkovej úrovni, zarobíš si pekné peniaze. Bežná cena za doučovanie je v rozmedzí 10€-20€ za hodinu a to sa určite oplatí.

Ušetrené náklady aj čas

Ak navyše doučuješ u seba doma alebo v kaviarni pri svojom dome, či online, ušetríš mnoho času, ktorý by si musel stratiť dochádzaním do zamestnania alebo na brigádu. Takto si namiesto času strávenom v autobuse stihneš vypiť kávu alebo prečítať kapitolu z obľúbenej knihy.

Doučovaním učíš aj sám seba

Tým že doučuješ, si stále v centre diania toho, čo ti ide skvelo a čo máš rád. Ak si dobrý v angličtine, doučovaním sa v nej len zdokonalíš a nikdy nevyjdeš zo zabehnutých koľají. Zabudnutých slovíčok sa nemusíš báť, keďže stále daný jazyk používaš, nevyjdeš z cviku.

Už žiadne pracovné pohovory

Doučovať môže naozaj hocikto, kto je v tom čo robí dobrý. Vyhneš sa tak nezmyselným pracovným pohovorom, na ktorom ti budú dávať otázky typu „kde sa vidíš o 10 rokov“. Budeš sám sebe pánom. Určíš si čas doučovania, svoju hodinovú mzdu, lokalitu a nebudeš tak odkázaný na dlhé výplatné termíny. Peniaze v mnohých prípadoch dostaneš na ruku po skončení hodiny.

Ako teda začať doučovať?

Stále rozmýšľaš či sa do toho pustiť? Nevieš kde začať? Obávaš sa ako to zvládneš? Pripájame ešte pár tipov ako začať s doučovaním:

  • 1. Rozhodni sa čo vieš robiť naozaj dobre alebo čo ťa baví, alebo čo vieš dobre vysvetliť druhým.
  • 2. Urob si osnovu hodín. Ak budeš mať scenár na takých 10 hodín, vieš že ťa nič neprekvapí a s klientom si budete môcť vybrať na čom chcete v danú hodinu pracovať.
  • 3. Poskytni pár hodín zadarmo. Nebude ťa to nič stáť, precvičíš si hodiny, otestuješ klienta a ak bude spokojný určite si zaplatí ďalšie hodiny. A ak náhodou aj nie, získaš skvelé lekcie do ďalších hodín.
  • 4. Pýtaj si spätnú väzbu. Spätná väzba ti poskytne skvelé informácie o tom ako postupovať ďalej a navyše ak je formou recenzie, môže ti priniesť nových klientov.
  • 5. Propaguj svoje služby. Zaregistruj sa ako pomocník a vytvor si profil na našej stránke Domelia.sk. Na svojom profile si daj záležať, urob si super foto, do popisu napíš prečo si práve ty najlepší na doučovanie, alebo prečo ti dať šancu . Nič ťa to nestojí, budeš môcť reagovať na naše inzeráty a navyše ťa záujemcovia budú môcť osloviť s ponukou práce.
  • 6. Komunikácia je kľúč k úspechu. Vždy komunikuj proaktívne, milo a asertívne. Pri prvotnej komunikácií neklaď množstvo otázok. Skôr odpovedaj na tie ktoré dostaneš. Na tvoje otázky bude dostatok času na osobnom stretnutí alebo prvej hodine zadarmo.

 

Neváhaj a využi skvelú možnosť privyrobiť si. Spoznáš nových ľudí, zdokonalíš sa v tom, čo ťa baví a ešte si aj skvelo zarobíš peniaze navyše bez ťažkej námahy.

Plná peňaženka - Prečo doučovať - Blog - Domelia.skbutton chcem si privyrobiť

 

Možné pokračovanie na článok:

Kedy zaplatiť daň za privyrobenie

 

 
Mať postarané o deti, dobré známky v škole, o starých rodičov a domácnosť? Máme rady a tipy na všetko!