Domelia: Profesionalne doucovanie

Doučovateľka Kristína: Na Domelii som získala toľko klientov, až som zrušila profil

Nájsť dobrého doučovateľa je ako objaviť ihlu v kope sena. Prečo je to také náročné, to nám prezradila doučovateľka, o ktorú je mimoriadny záujem.

Začiatok školského roka v rodinách so školopovinnými deťmi charakterizuje najmä zvedavé objavovanie nového učiva. Čo však v prípade, že sa z nového predmetu či ťažšej úrovne učiva stáva strašiak, s ktorým si deti ani rodičia nevedia poradiť? Vtedy je najlepšie nechať to na niekoho povolanejšieho a zavolať si na pomoc doučovateľovIba dobrý doučovateľ môže zmeniť spôsob, akým školák vníma učivo, s ktorým má ťažkosti. A ak aj z obávaného predmetu nespraví obľúbený, zmenou prístupu sa mu aspoň podarí zabezpečiť, že dieťa nebude mať z návštevy školy stres. Ideálnym miestom, kde šikovného človeka na doučovanie nájsť a rovno vidieť referencie na jeho predchádzajúcu prácu, je Domelia. Ani tu však výber nie je nekonečný.

Doučovatelia sú na roztrhanie

Kristína má 26 rokov a ako doučovateľka si zarába v Bratislave. „Najskôr som svoje ponuky inzerovala na iných internetových portáloch, avšak veľmi skoro som zistila, že je to neefektívne,“ začína svoje rozprávanie. „Hľadala som iné alternatívy a portál Domelia mi bol veľmi sympatický. Práve prostredníctvom tohto portálu som si vždy našla veľmi dobrých klientov.“ Profil na portáli Domelia.sk si založila v roku 2012, ako študentka však ešte nemala odvahu doučovať, najskôr opatrovala deti a upratovala domácnosti. Keď získala diplom, rozhodla sa privyrábať si aj doučovaním slovenského jazyka. “Musím priznať, že začiatky boli veľmi komplikované, pretože dlho som mala len dvoch klientov,“ spomína na doučovateľské začiatky.

„O niečo neskôr, keď som chcela získať viacej klientov, uvedomila som si, aký dôležitý je môj profil. Takže som si doma sadla k počítaču a poctivo som si vypracovala profil, ktorý by ma reprezentoval.“ Kristína zrazu dostávala omnoho viac ponúk na doučovanie ako predtým. Práve vďaka takto vypracovanému profilu ju oslovila aj produktová manažérka Domelie Zuzka, ktorá hľadala doučovanie pre deti. Kristína k nim chodí dodnes, jej profil na portáli Domelia.sk však už nenájdete. Prečo? Jednoducho dospela do momentu, kedy zverejnenie profilu už musela zrušiť, pretože nových klientov bola nútená odmietať. Vďaka Domelii sa jej podarilo získať toľko klientov na pravidelné doučovanie, že kalendár má vyplnený do poslednej možnej hodiny.

Kedy začať s doučovaním? Hneď

Kristína potvrdzuje, že najväčší záujem o doučovanie býva na začiatku školského roka, a potom pred uzatváraním známok či skúškami. Tieto vrcholy sezóny sú signálom, že s doučovaním netreba vyčkávať – či ho potrebujete, alebo rozmýšľate o tom, že by ste ho ponúkali. Ak doučovateľa pre seba či svoje dieťa zháňate, nikdy nie je príliš zavčasu začať s hľadaním. Zvýšite tak šance, že sa vám ujde šikovný učiteľ skôr, než jeho čas obsadí iný žiak. A čím skôr spoločné štúdium začnete, tým lepšie výsledky vďaka dlhodobej príprave dosiahnete. No a ak pomoc s doučovaním chcete poskytovať, práve v obdobiach najväčšieho záujmu o tieto služby si najľahšie nájdete klientov. Skúste na to využiť portál Domelia.sk, ktorý klientov i pomocníkov preveruje a dohliada na ich obojstrannú spokojnosť, vytvorte si profil čo najskôr.

Dominika Babulicová
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o tom, ako si vďaka službám v domácnosti uľahčiť život. Či ich poskytujete, alebo využívate.