Domelia: Ako si zarobiť flexibilnou brigádou aj užiť prázdniny

Flexibilná brigáda: Nápady, ako si zarobiť aj užiť voľný čas

Nájsť letnú brigádu, ktorá ponúka dobrý zárobok a nezaberie celé prázdniny, pripomína hľadanie ihly v kope sena. Tieto možnosti vám však určite nenapadli.

Jedno leto na strednej škole som takmer celé strávila prácou na zmeny v malej fabrike. Áno, aj nočné! Vtedy som sa zaprisahala, že o rok už jedine príležitostné brigády. Nájsť však letnú brigádu, ktorá postačí na prázdninové výdavky, prilepší k vreckovému a neoberie človeka o celé leto, bolo ako nesplniteľný sen.

Našťastie, dnešné možnosti prajú prázdninárom oveľa viac. Existuje množstvo brigád, pri ktorých máte kontrolu nad voľným časom vo svojich rukách. A čo je ešte lepšie, dajú sa vykonávať aj počas školského roka! Viete, ktoré to sú?

Inšpirujte sa nápadmi na najlepšie flexibilné brigády

1. Starostlivosť o zvieratá – nielen počas dovoleniek

Viete si predstaviť, koľko majú majitelia domácich zvierať pred každou dovolenkou starostí s tým, aby našli niekoho, kto sa im o domáceho miláčika postará? Príbuzní nie vždy majú čas a málokto má taký vzťah so susedmi, aby im nechal svojho miláčika či dokonca kľúče od domu. Starať sa o domáce zviera v čase, keď to jeho majiteľ nestíha, je skvelý spôsob, ako si príležitostne zarobiť a ešte mať aj dobrý pocit, že ste niekomu značne uľahčili život. Využite to hlavne v čase dovoleniek a zarobte si starostlivosťou o domáce zvieratá.

Domelia, starostlivosť, domáce zvieratá, mačka

2. Opatrovanie detí – príležitostná aj nárazová brigáda

Letné prázdniny sú obdobím, kedy pracujúci rodičia zúfalo vymýšľajú spôsoby, ako zabezpečiť opatrovanie pre svoje ratolesti. Uľahčite im to a zarobte si opatrovaním detí po celý deň. Máte mladšieho súrodenca alebo sa v kruhu blízkych pravidelne stretávate s malým dieťaťom? Potom dobre poznáte radosti aj starosti, ktoré starostlivosť o deti prináša. A to je dobre, pretože aj malé skúsenosti vám môžu zabezpečiť slušný zárobok. Stačí na internete zverejniť svoj opatrovateľský profil a ponuky sa doslova pohrnú.

3. Festivalová výpomoc – zárobok a zážitky v jednom

Leto je typické nespočetnými kultúrnymi podujatiami, či však ide o obecný jarmok alebo svetový hudobný festival, ich realizácia si vyžadujú enormne veľa práce. Aby to tímy organizátorov zvládali, potrebujú každý rok množstvo šikovných rúk na výpomoc. Napríklad festival Pohoda už roky funguje na báze dobrovoľníctva – istú časť festivalu si odpracujete, zvyšok si môžete užívať zadarmo ako návštevník. Nájdete však aj také pozície, kde za prácu dostanete riadne zaplatené.

4. Starostlivosť o rastliny – celoročná flexibilná brigáda

Podobne ako domácich miláčikov, ani rastliny nemôžu majitelia pri odchode z domu nechať na pospas okolnostiam. Kým zvieratko však vo väčšine prípadov môžu vziať so sebou, črepníky či záhradnú výsadbu na dovolenku nezoberú. Keď ponúkate pomoc so starostlivosťou o rastliny, poteší vás najmä doslovná flexibilita tejto práce. Nezáleží na tom, či ich prídete poliať alebo okopať o deň skôr či neskôr a tiež si môžete vyberať, či sa chcete starať iba o rastliny v interiéri, alebo vás viac láka exteriérová záhradka. Zarobiť si môžete aj kosením trávnika.

Dominika Babulicová
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o tom, ako si vďaka službám v domácnosti uľahčiť život. Či ich poskytujete, alebo využívate.