Moderná a štýlová obývačka

Aj vy si myslíte, že bytový a interiérový dizajn nemá nič spoločné s módnym svetom? Omyl, vážení! Tieto dva pojmy sa ovplyvňujú nielen farbami, ale aj tvarmi a dá sa povedať, že idú spolu navzájom ruka v ruke.Každá nová sezóna je inšpirovaná módnymi trendmi, farbami, textúrou, látkami a vzormi na nich. V tomto článku si povieme, ako čo najmodernejšie a najštýlovejšie zariadiť obývačku. Tak čo, ste pripravení?

Ak vaša obývacia izba disponuje veľkými proporciami a priestorom, kráse už netreba veľa. Stačí len podtrhnúť a nechať vyniknúť to, čo treba, alebo to, čo chcete dostať do popredia. A začíname už pri vstupe do tejto miestnosti. Krásne dvere a kľučky, ktoré vyniknú na každých dverách, napovedia návštevníkovi mnoho o tom, ako bude vyzerať zvyšok izby.

Každý jeden bytový dizajnér vám povie, že nič nepokazí vzhľad izby tak ako fádnosť. Preto by ste mali zabudnúť na bielu farbu, ktorá bola pred pá rokmi „in“. Stačí pár nových doplnkov a vaša izba razom ožije. Jednofarebné závesy vymeňte napríklad za vzorované alebo pásikavé. Rovnako ako aj na fádnu podlahu, nech už je z akéhokoľvek materiálu, napríklad koberček, alebo aspoň malý farebný behúň.

obyvak_domelia

 

Pred pár rokmi všade v bytoch dominovali oblúky, tomu je už tiež koniec. Vracajú sa hrany a jasné línie miestnosti. Pokiaľ ide o nábytok, ten by nemal byť rušivý, ale mal by dobre oddeľovať priestor. Sklenené kombinácie na vitrínkach vystriedali zrkadlá. Aj takýmito modernými prvkami sa vyznačuje black red white nábytok. Svetlo je v dnešných bytových trendoch taktiež na popredných priečkach. Nemali by ste zabudnúť preto na krásny, zdobený alebo zaujímavo tvarovaný luster. Alebo osvetlite iba tie predmety, ktoré chcete nechať v priestore vyniknúť. Kreativite a fantázii sa medze nekladú.

Čo je však prekvapivé, klasické kreslá ako doplnok ku gauču alebo pohovke vystriedali vaky a do popredia sa dostáva aj zdravé a pohodlné sedenie. Rovnako zažívajú boom aj tapety – výdobytok minulého storočia, len v modernejšej a sviežejšej verzii. Umelecké, 3D, mozaikové, abstraktné, na celú stenu či len na malom kúsku – takto jednoducho získate punc modernej obývacej miestnosti.

 

 

Eva Sulovcová
Copywriterka z marketingového oddelenia spoločnosti Profesia. Zbožňuje kreatívne písanie, na Domelia blogu sa snaží radiť všetkým rodičom aj nerodičom.