FB---Big---Post---Aktivity,-ktoré-si-užije-každé-dieťa-počas-jesene

Aktivity, ktoré si užije každé dieťa počas jesene

Príroda opäť zmenila svoj šat a vstúpili sme do nového ročného obdobia, ktoré sa nám často spája s obľúbenými aktivitami, ktoré si mnohí pamätáme ešte zo svojho detstva. Dni sa skrátili a horúce letné počasie je už iba v našich spomienkach.  Opäť sme späť v pracovnom tempe, a preto by sme nemali zabúdať ani na najmenších drobcov. Zoberte deti do prírody a pripravte im zaujímavý program plný zážitkov. Domelia.sk ti opäť prináša zaručené rady, ako si dosýta užiť jeseň s deťmi.

Vyrobte spolu šarkana

Veterné počasie vám určite nebude prekážať, keď budete chcieť otestovať šarkana, ktorého ste si doma vlastnoručne vyrobili. K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie, ale aj vyrábanie šarkanov. O zábavu budete mať zaručene postarané, ak sa pokúsite o podomácky vyrobeného draka. Na internete nájdete mnoho inštruktážnych videí, ktoré vám pomôžu pri jeho výrobe.

Vyrobte-spolu-šarkana - Blog -Domelie.cz

 

Naučte svoje dieťa bicyklovať

Jeseň je ideálnym časom, kedy môžete nasadnúť na bicykel. Počasie sa ochladilo a vy môžete naučiť svojho nového cyklistického parťáka bicyklovať. Pokiaľ je to možné, pri kúpe bicykla prihliadajte aj na váhu samotného dvojkolesového tátoša, aby ste vaše dieťa hneď v úvode neodradili od pedálovania. Najlepšie bude, ak vaše dieťa na bicykel presedlá rovno z odrážadla, bez použitia pomocných koliesok.

 

Objavte spolu čaro opadaného lístia

Kreativite sa medze nekladú. Ukážte malým drobcom čaro a farebnosť jesenných opadnutých listov. Spomeňte si na svoje detstvo, kedy ste behali a obhadzovali sa lístím. Predstavte deťom prostredníctvom listov rôznorodosť stromov, alebo si z nich vytvorte zaujímavý herbár, ktorý môžete dopĺňať aj počas jari a leta. Namaľujte listy farbami a pritlačte ich na výkresy.

Objavte-spolu-čaro-opadaného-lístia - Blog - Domelia.sk

 

Vyrobte si figúrky z gaštanov

Ak už máte za sebou výrobu výkresov z lístia, určite by ste nemali zabudnúť ani na lesklé plody gaštanov. Aj vy ste sa vždy tešili, keď ste našli gaštan a potom ho nosili vo vrecku bundy? Pripravte si špáradlá, nožnice a nalepovacie oči a vyrobte spolu zvieratká alebo rôzne príšerky, ktoré si môžete doma vystaviť na komode v detskej izbe.

Vyrobte-si-figúrky-z-gaštanov

 

Oberačka ovocia vám zachutí

Vybehnite do prírody, v ktorej zaručene zažijete krásne zážitky, na ktoré budete spolu dlho spomínať. Jeseň je o to krajšia, keď si môžete nastrihať chutné hrozno, odtrhnúť zo stromu jablko či vyskúšať vyrezávanie tekvíc.

 

V prírode zažijete tie najkrajšie chvíle

Urobte si celodenný výlet, vylezte s deťmi na najbližší kopec. Ak chcete viesť vašich drobcov po stopách prírodných krás, ukážte im čaro turistiky. Netreba zabúdať ani na behanie po kalužiach, gumáky, nepremokavé oblečenie a idete do toho J.

V-prírode-zažijete-tie-najkrajšie-chvíle - Blog - Domelia.sk

 

 

Alexander Okoš
Alexander Okoš
Marketingový nadšenec s veľkou chuťou pomáhať akoukoľvek cestou.