Práca raz za týždeň? Pozrite si najlepšie brigády (nielen) na leto

Hľadáte brigádu, ktorú si udržíte celoročne a zároveň vás neoberie o všetok voľný čas? Týchto päť dlhodobých brigád môžete vykonávať aj jediný deň v týždni.

O najlepších a najhorších brigádach by sa dalo polemizovať celé hodiny, predsa len, sto ľudí, sto chutí. My sme však pri výbere najlepších študentských brigád prišli na jednoduchú definíciu:

Najlepšia brigáda je taká, s ktorou si zarobíte nielen nárazovo či krátkodobo, ale finančne pomôže dlhšie obdobie. Taká, ktorej nemusíte obetovať všetok voľný čas, ale viete ju prispôsobiť aj iným svojim aktivitám, nie vy sa prispôsobujete jej. A zároveň je to brigáda, ktorú vám nevyfúkne niekto iný, len čo na jar všetci začnú zbesilo zháňať letnú brigádu.

Že taká práca nemôže existovať? Tak potom sme asi našli jednorožca. 🙂 A našli sme ich hneď niekoľko, pričom brigády z nášho výberu si môžete manažovať úplne podľa seba. Žiadne fixné pracovné zmeny, len toľko času, koľko jej sami chcete venovať. Napríklad aj len jediný deň do týždňa.

Donáška nákupov

Či už bývate v susedstve rodinných domov, alebo v paneláku, istotne sa vo vašom okolí nachádza aspoň jedna staršia susedka, ktorej by sa zišla pomoc s nákupmi. Po čerstvé pečivo si možno dôjde aj sama, no poniesť z drogérie aviváž a prací prostriedok už môže byť nad jej sily.

Takéto “zásobovanie” ocenia aj ľudia s obmedzenou mobilitou alebo osamelé mamičky, pre ktoré sú väčšie nákupy s bábätkom problémom. A kým stráženie detí možno nie je brigáda podľa vášho gusta, môžete im pomôcť práve tým, že namiesto nich zájdete do obchodu. Napríklad každú sobotu ráno.

Skúste sa rozhliadnuť po svojom okolí a ak nájdete záujemcov o donáški nákupu viacero, pokojne ich objednávky vybavte naraz. A nebojte sa, brigáda v podobe nakupovania je vhodná pre každého, nielen pre nákupné maniačky. 🙂

ZVEREJNIŤ PONUKU

Opravy a majstrovanie

Manuálna zručnosť je devízou, vďaka ktorej si mužská časť populácie odjakživa privyrába remeselnými prácami. Nie že by dievčatá zručné neboli, no sila dáva chlapcom lepšiu predispozíciu na manuálny zárobok.

S obľubou si chodievajú zarábať napríklad na stavby, kde však treba zabudnúť na voľný čas. Pracuje sa od úsvitu do súmraku a to aj niekoľko týždňov. Niekomu síce takýto nárazový zárobok vyhovuje, no ak ste zruční, privyrábať fuškami si môžete aj kedykoľvek priebežne počas roka.

V každom kúte Slovenska nájdete ľudí, ktorým treba pomôcť ako domáci kutil, ktorý zmajstruje, čo treba. Opraví pokazenú elektroniku, zmontuje nábytok, preinštaluje počítač či pomôže pri sťahovaní. Jednoducho o sebe dajte vedieť a vyčlente si jeden deň z týždňa, ktorý budete venovať majstrovaniu. Zákazníci budú vedieť, že pred daným dňom vám pokazený spotrebič majú priniesť a po ňom si ho môžu prísť vyzdvihnúť.

ZVEREJNIŤ PONUKU

Líčenie, česanie, manikúra

Kým chlapci majú výhodu väčšej sily, nežnejšiemu pohlaviu nikdy nebude stopercentne konkurovať v estetike. A keďže mnohé dievčatá sa rady skrášľujú už v puberte, nečudo, že niektoré si úpravou vzhľadu svojich klientiek vedia aj slušne zarobiť.

Nejde pritom len o slávnostné líčenie, veď zvládnuť make-up dnes dokáže takmer každá dáma. My, obyčajné smrteľníčky však mávame veľký problém vykúzliť si na hlavne slávnostný účes, keď naň konečne nadíde príležitosť, či očariť dokonale upravenými nehtami. A tak je hádam ešte väčší dopyt po šikovných kaderníčkach a manikérkach.

Brigádam v oblasti vizážistiky praje najmä sezóna stužkových slávností na jeseň, ktorá sa následne cez vianočné a novoročné plesy prehupne až do tých fašiangových. A kozmetičky a kaderníčky sa nezastavia ani na jar, kedy sa rozbehne kolotoč svadieb. Netreba pritom líčiť samotnú nevestu, veď si len predstavte, koľko je na každej svadbe družičiek.

STAŤ SA VIZÁŽISTKOU

Domáce doučovanie

Ovládate dobre niektorý cudzí jazyk alebo vám ide matematika? Prípadne ste sa po rokoch hrania na hudobný nástroj rozhodli, že by ste radi rozvíjali talent niekoho iného. Aj toto sú bežné situácie, ktoré mnohým mladým ľuďom pomohli k stabilnej brigáde v podobe doučovania.

Odovzdávať vedomosti niekomu inému je jedným z najlepších spôsobov, ako si zarobiť napríklad počas vysokoškolského štúdia. Učiť totiž znamená stretávať sa so svojím žiakom pravidelne, v dohodnutých intervaloch, ktoré vy sami určíte.

Doučovať navyše môžete naozaj rozličné úrovne. Ak sú vaše znalosti dostatočne hlboké, za hodinu s pokročilým žiakom si môžete vypýtať aj viac ako desať eur. A ak si netrúfate, pokojne môžete doučovať iba základy či pomáhať malým školákom s úlohami.

ZAČAŤ DOUČOVAŤ

Pravidelné upratovanie

Prevrátili ste pri myšlienke na upratovanie oči? Ja viem, vo vlastnej domácnosti to pre mnohých nie je práve obľúbená činnosť. Ale verte mi, keď ide o cudzí interiér či kancelárske priestory, motivácia upratovať sa rapídne zvyšuje.

Môže za to finančná odmena, ktorú si pri umývaní vlastného riadu len tak nadeliť nemôžete, ale aj skvelý pocit z dobre vykonanej práce, ktoré u seba doma často oceniť nevieme, pretože neustále myslíme na to, čo by sa ešte dalo upratať či vylepšiť.

Upratovať môžete začať prakticky kedykoľvek – základné čistiace potreby má doma každý z nás, ba dobrým zvykom býva, že výbavu na upratovanie by vám mal poskytnúť samotný klient. A výhoda? Stačí, aby ste mali objednávok len zopár a dohodli si s nimi stabilný čas pravidelného upratovania, ktorý budete dodržiavať. Napríklad raz za týždeň či za mesiac. A pravidelný príjem je na svete!

ZARÁBAŤ UPRATOVANÍM

Dominika Babulicová
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o tom, ako si vďaka službám v domácnosti uľahčiť život. Či ich poskytujete, alebo využívate.