Doprajte deťom zážitky

Leto je tu, deťom sa začali prázdniny a ako celá rodina iste trpíte cestovateľskou horúčkou. Dovolenka je jednoducho v tomto období tým, čo našu myseľ zamestnáva naplno. S malými deťmi sa však cestovať k moru neodporúča. Dôvodom je skutočnosť, že nielen dlhé trasy, ale aj extrémne teploty dajú ich organizmu poriadne zabrať. Ten sa nevie tak rýchlo prispôsobiť, a tak si takúto „zábavu“ veľmi neužijú a spolu s nimi ani my rodičia.

hracky_domeliaV zahraničí sa aj drobné zdravotné komplikácie môžu premeniť na závažný problém, ktorý bude vyžadovať nemálo peňazí a bude Vás stáť aj veľa síl, strachu a stresu. Ak tomuto chcete zamedziť, vyhnite sa cestovaniu s malými deťmi do južnejších krajín najmä v lete. Uprednostniť môžete dovolenku doma, no ak predsa len túžite po zmene prostredia, využiť môžete aj našich susedov. Okolité krajiny sa vyznačujú rovnakým počasím, ako je u nás, a tak nepredstavujú pre deti taký šok. Oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie je aj cestovanie, keďže nemusíte v aute tráviť hodiny, ako keď cestujete napríklad do Chorvátska.

Ani našich drobcov tak nemusíme oberať o nové zážitky a dopriať im aj možnosť spoznávať nové prostredie, musíme si však uvedomiť, že majú svoje potreby a aj problémy sa riešia o niečo komplikovanejšie. Dostupný oddych však ponúka aj lacné ubytovanie v Žiline, ktoré môžete využiť aj toto leto. Aby ste predsa len zvládli túto zmenu v pohode aj s dieťaťom, určite doma nezabudnite obľúbené hračky. Pomôžu v ťažkých chvíľach a zabavia dieťa aj na dlhší čas.

Najmenší drobcovia si však veľa zážitkov z dovolenky neprinesú. Oživte teda svoje rozprávanie o niekoľko rokov aj fotografiami. Na papier ich môžete vytlačiť aj v pohodlí domova, postačia plniace sady do Vašej tlačiarne a nemusíte ich nikam nosiť. Svoje spomienky tak uchováte aj v pekných klasických fotoalbumoch.

Eva Sulovcová
Copywriterka z marketingového oddelenia spoločnosti Profesia. Zbožňuje kreatívne písanie, na Domelia blogu sa snaží radiť všetkým rodičom aj nerodičom.