Používate na hľadanie práce aplikáciu? Tento tip vám pomôže získať tie najlepšie ponuky

Nekontrolujte každý deň inzeráty na internetových portáloch. Moderný trh práce funguje tak, že nové pracovné ponuky vám okamžite pípnu priamo v mobile.

Brodiť sa každý deň rozličnými internetovými stránkami len preto, aby ste zistili, či niekto nepridal novú ponuku na privyrobenie a či vám náhodou práve pasuje do kalendára – to je v dnešnej dobe naozaj strata času. Obzvlášť ak si zarábate pomocnými prácami a museli by ste takto každý deň prebehnúť všetky stránky o opatrovaní detí, všetky pre doučovateľov či všetky kutilské portály.

Existujú však aj stránky, ktoré rozličné formy výpomoci sústreďujú na jednom mieste. Patrí k nim napríklad portál Domelia.sk, ktorému sa hľadanie zárobkov podarilo zjednodušiť ešte o jednu úroveň. Zadarmo sme pre vás pripravili mobilnú aplikáciu, s ktorou budete mať všetky nové pridané ponuky doslova pod palcom – priamo vo svojom mobile. Už ste ju vyskúšali?

STIAHNUŤ APLIKÁCIU ZADARMO

Aby vám mobilná aplikácia Domelia čo najviac zjednodušila hľadanie príležitostného zárobku, máme pre vás len jedinú radu. Tá znie:

Povoľte aplikácii Domelia dávať vám upozornenia.

Táto jediná maličkosť vám pomôže k tomu, že vám nielen neujdú tie najlepšie ponuky na spoluprácu, ale zlepšíte vďaka nej aj svoje poradie medzi ostatnými pomocníkmi. Vysvetlíme vám niekoľko dôvodov, prečo.

1. Okamžité hlásenia noviniek

Ak máte na Domelii vytvorený profil pomocníka, určite viete, že upozornenia o každej vyhovujúcej ponuke či nových správach od domácností posielame e-mailom. Lenže ruku na srdce, kto z nás si neustále kontroluje e-mail? Niekedy sa stane, že do e-mailovej schránky nezablúdime aj niekoľko dní. Naopak, mobilný telefón berieme do rúk niekoľkokrát denne.

Notifikácie z aplikácie majú tú výhodu, že na všetky dôležité veci z Domelie vás upozornia priamo na obrazovke vášho mobilného telefónu. Kým sa teda aplikácia neprihlási o pozornosť, môžete ju vypustiť z hlavy. A naopak, keď pre vás niečo zaujímave budeme mať – napríklad dostanete novú správu s ponukou práce alebo bude zverejnený nový inzerát, na ktorý sa perfektne hodíte – “blikneme” vám na mobile.

A tak nemusíte kontrolovať poštu, ale notifikácie uvidíte priamo v hláseniach svojho telefónu. Upozornenia si zároveň môžete nastaviť podľa svojich vlastných preferencií. Ak nemáte radi takzvané push notifikácie, ktoré sa okamžite objavia na obrazovke, môžete si zapnúť iba nenápadné hlásenia, ktoré vás na novinky upozornia malou číslovkou pri ikone aplikácie.

2. Viac pracovných príležitostí

Tým, že o nových inzerátoch ste s aplikáciou informovaní okamžite, logicky, máte k dispozícii aj oveľa viac ponúk, na ktoré môžete zareagovať. A tak sa už nestane, že kým sa prihlásite na Domeliu a nájdete si oslovenie od nejakej firmy, jej ponuka je už obsadená.

Upozornenia v mobile vám dajú vedieť o každej dobrej príležitosti na zárobok okamžite po jej zverejnení. A tak vám dobré ponuky už nebudú unikať, respektíve vám ich už nik nevyfúkne.

3. Rýchlejšie odpovede klientom

Vedieť hneď a zaraz o všetkom, čo sa v súvislosti s vaším profilom na Domelia.sk deje, vám pomôže výrazne zrýchliť aj váš reakčný čas. To znamená, že skrátite dobu, za ktorú odpovedáte na správy iných používateľov Domelie. A to má viacero výhod.

Ako som už spomínala, v prípade záujmu o ponúknutú prácu vám rýchla reakcia zvyšuje šancu, že spoluprácu získate. Ale aj keby k dohode nakoniec nedošlo, vďaka skorej odpovedi skracujete svoj reakčný čas – ukazovateľ, ktorý na Domelii u každého pomocníka sledujeme a ktorý zobrazujeme aj v profiloch.

Zelenú ikonu má v profile každý šikovný pomocník, ktorý odpovedá na všetky správy (teda aj tie, na ktoré musí poslať zamietavú odpoveď – potenciálni klienti si totiž vážia otvorenosť) a zároveň dokážu každú správu zodpovedať do 24 hodín od jej prijatia.

4. Lepšie umiestnenie v zozname

Svižnosť v odpovedaní na správy dáva pomocníkom na Domelii viac výhod ako len zelenú ikonu v profile. Rýchlosť komunikácie je totiž len jedným z viacerých kritérií, na základe ktorého počítame skóre za aktivitu. Na základe tohto skóre následne každý deň aktualizujeme poradie pomocníkov v zozname.

Ak teda vďaka upozorneniam z mobilnej aplikácie dokážete rýchlo reagovať, čoskoro to zlepší aj umiestnenie vášho profilu medzi ostatnými pomocníkmi na Domelia.sk. A s tým sa ruka v ruke zvýši aj počet pracovných ponúk, ktoré budete dostávať. Domácnosti a firmy sa totiž v prvom rade ozývajú tým pomocníkom, ktorých v zoznamoch vidia najvyššie.

5. Pohodlnejšie spravovanie profilu

Určite mi dáte za pravdu, že na mobile je všetko akési jednoduchšie. Takže za zmienku určite stojí aj fakt, že ovládanie Domelie prostredníctvom aplikácie je mimoriadne pohodlné. Najväčšou výhodou je jednoduché prezeranie všetkých inzerátov doslova posúvaním palca.

Samotné odpisovanie na správy je rovnako rýchle ako bežné esemeskovanie a na pár kliknutí si tiež môžete vypýtať i hodnotenia svojej práce. Aj rodiny z Domelie sa zhodujú v tom, že najradšej spolupracujú s tými, ktorí odpovedajú rýchlo a majú referencie od predchádzajúcich klientov.

Napríklad keď si chcete vylepšiť svoju profilovú fotografiu, nemusíte ju prenášať medzi zariadeniami (z fotoaparátu do počítača a podobne), ale jednoducho sa “cvaknete” mobilom a fotku si rovno nahráte a uložíte do profilu v aplikácii. Nemusíte sa báť, všetky zmeny sa automaticky uložia aj vo webovej verzii stránky Domelia.sk.

STIAHNUŤ APLIKÁCIU ZADARMO

Dominika Babulicová
Idealistka, ktorá sa snaží robiť svet lepším cez dobré texty a dobro(voľníctvo). Z médií presedlala na online marketing. Najčastejšie bloguje o tom, ako si vďaka službám v domácnosti uľahčiť život. Či ich poskytujete, alebo využívate.